Postanowiłam na pamiatkę umieścić kilka ciekawych prezentacji z Konferencji Automatyzacji Marketingu, szczególnie do wykorzystania w sprzedaż B2B.

1 Akcelerator przychodów – sprzedaż B2B

Poniższa prezentacja pokazuje jak dokonać segmentacji rynku wg lokalizacji, typu klienta do jeszcze lepszego rozwiązania automatyzacji marketingu i sprzedaży, szczególnie w B2B.

Istnieją już bardzo zaawansowane narzędzia do geolokalizacji klientów – naprawdę można to zrobić. Oczywiście wiele pracy ręcznej, ale i są możliwe automatyczne wyszukiwania po IP. Salesmanago umożliwia zbieranie danych firm, które odwiedzają Twoją stronę.


2 Ciekawy trend programatic do zakupu powierzchni reklamowych.

Ostatnio miałam kilka godzin konsultacji na ten temat. Okazuje się, że firmy są bardzo zainteresowane tym trendem, cięciem kosztów i poprawą efektywności wydatków na reklamę online, szczególnie w związku ze skutecznością targetowania.

Ta prezentacja w bardzo prosty sposób pokazuje jak wygląda mechanizm programmatic.

Jest to jeden z elementów B2B sprzedaży mediów, który może być w prosty sposób przeciągnięty z agencji bezpośrednio do wydawcy i klienta. Wiele firm zaczyna rezygnować z zakupu mediów przez agencje i sami wprowadzają odpowiednie narzędzia do firmy. Potrzebują tylko osoby do zarządzania tymi narzędziami.

Trend jest bardzo oczywisty – wzrost użycia w UK z roku na rok, jak i w Polsce.


3 Ciekawa prezentacja o zmianie w dzisiejszych czasach, o marketingu, kliencie i w ogóle w ofercie, a także w mentalności i modelu biznesowym firmy.
„Trzeba rozbić beton”. „Zmiana to stawianie się coraz być bardziej zwinnym.”

„Jeśli w ciągu ostatniego roku nie myśleliście o zmianie, to kruszcie beton.”

Kreatywność jest bardzo ważnym, wyjątkowym i kluczowy elementem sukcesu firmy. To jest krew firmy, ale mogą ją tylko dostarczyć zmotywowani pracownicy, a nie niewolnicy.


0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne Artykuły